W Lublinie buduje się drugi sklep sieci Decathlon. Otwarcie jeszcze w tym roku

Rozpoczęła się budowa drugiego sklepu sieci Decathlon w Lublinie. Jego otwarcie zaplanowano na koniec listopada.

W parku handlowym na Węglinie rozpoczęły się prace związane z budową drugiego w Lublinie sklepu sieci Decathlon. Robotnicy przystąpili do robót ziemnych, teren budowy został ogrodzony. Wykonawcy nie zostało sporo czasu, ponieważ otwarcie sklepu zaplanowano jeszcze tej jesieni.

– Prace związane z postawieniem budynku skończą się w okolicach jesieni, gdyż otwarcie sklepu planowane jest na druga połowę listopada – mówi Tomasz Paluch, lider Decathlon Lublin Węglin.

W samym sklepie pracę znajdzie 40 osób. – Do tego dojdą takie jednostki jak ochrona czy serwis sprzątający – dodaje Paluch.

Obiekt będzie miał 2500 m2 powierzchni handlowej i jest to mniej od pierwszego sklepu, który znajduje się przy al. Spółdzielczości Pracy. Jak informują właściciele na zewnątrz sklepu powstaną strefy do uprawiania sportu dla klientów.

Przypomnijmy, że początkowo sieć zapowiadała otwarcie sklep na czerwiec 2016 roku. Jednak inwestycja złapała poślizg. – Chcieliśmy się dobrze przygotować do rozpoczęcia tego projektu – tłumaczy Paluch.

Początkowo na blisko 15 ha działce pomiędzy ul. Jana Pawła II a al. Kraśnicką, firma Interbud chciała wybudować centrum handlowe Ilumina Park. Plany się jednak zmieniły i postanowiono z jednej działki zrobić park handlowy. A działają tu już m.in. Selgros, McDonald’s, Agata Meble, Bricoman czy stacja paliw Orlen. Gotowy jest też czterokondygnacyjny biurowiec.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.