W Kraśniku wybudują nowy dworzec PKP

Zdjęcie ilustracyjne

Dworzec PKP i jego otoczenie jest najbardziej zaniedbanym miejscem w Kraśniku. Ma to się zmienić za sprawą inwestycji, która wkrótce może wystartować.

 

Miliard złotych będzie kosztował program rewitalizacji i budowy prawie 200 polskich dworców. W czwartek (26 października) szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk i prezes PKP Krzysztof Mamiński ogłosili start programu, który ma się zakończyć w 2023 r.

 

Na liście dworców kolejowych znalazł się również dworzec w Kraśniku. Trwa właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej, która ma być gotowa w 2018 roku. Na lata 2019-2020 przewidziana jest realizacja tej inwestycji.

 

Prawdopodobnie w Kraśniku powstanie zupełnie nowy obiekt tzw. dworzec modułowy. PKP już realizowało takie projekty, a dworzec w Kraśniku ma przypominać ten funkcjonujący od dwóch lat w Puławach.

 

Budowa nowego dworca w Kraśniku zbiegnie się w czasie z modernizacją linii kolejowej Lublin – Stalowa Wola. Linia zostanie zelektryfikowana, wymienione zostaną podkłady i tory. Większe bezpieczeństwo na trasie zapewni przebudowa 75 przejazdów kolejowo-drogowych oraz remont 46 i przebudowa 24 obiektów inżynieryjnych. Montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym usprawni przejazd pociągów, które będą jeździć z prędkością do 120 km/h.

 

Do końca 2018 roku zostanie odnowiony skwer przy dworcu PKP. Projekt o wartości ponad 100 000 zł obejmie prace agrotechniczne, nasadzenia drzew i krzewów. Powstaną również nowe ciągi piesze i mała architektura.

 

Czytaj także

Via Carpatia: Odcinek Lublin – Kraśnik do 2021 r.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.