W Kraśniku powstanie nowy komisariat policji. Burmistrz Wojciech Wilk o planach

Spotkanie ws. budowy nowego komisariatu w Kraśniku Fabrycznym
Spotkanie ws. budowy nowego komisariatu w Kraśniku Fabrycznym | fot. Wojciech Wilk

Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk poinformował dziś o planach budowy nowego komisariatu policji w Kraśniku. Nowa siedziba kraśnickiej policji planuje się w obecnym miejscu MOPS.

Komisariat policji w Kraśniku Fabrycznym

„W dzielnicy fabrycznej powstanie nowy komisariat policji – planujemy w tym roku kilka powiązanych ze sobą działań, które będą miały pozytywny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców, zapewnią pracownikom i interesantom odpowiednie warunki w MOPS oraz dobre warunki do nauki uczniom ze Szkoły Społecznej” – napisał na facebooku burmistrz kraśnika Wojciech Wilk.

Nowy komisariat policji w Kraśniku mógłby powstać w miejscu obecnej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Grunwaldzkiej. Jak tłumaczy burmistrz Wilk, wówczas MOPS przeniósłby się do miejskiej nieruchomości na ul. Szpitalnej, gdzie teraz mieści się Szkoła Społeczna. Natomiast Szkoła Społeczna znalazłaby siedzibę w jednym ze skrzydeł SP nr 5 na Al. Niepodległości. W drugim skrzydle dalej uczyłyby się dzieci z klas I – III z „piątki”.

„Rozmawiałem już na ten temat także z innymi zainteresowanymi stronami. Kluczowa będzie tu decyzja radnych w sprawie przekazania policji nieruchomości na ul. Grunwaldzkiej, o co wystąpię do Rady za kilka tygodni. Nowy komisariat nie mieściłby się jednak w obecnym budynku MOPS, który jest w kiepskim stanie. Ten budynek zostałby zburzony i w jego miejscu stanąłby nowy komisariat” – wyjaśnił burmistrz Kraśnika.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Skoro w dawnym MOPS-ie to jaka budowa? Chyba adaptacja?! Z jednego zadupia na drugie zadupie, takie to usprawnienie!