W kraśnickim szpitalu powstanie nowoczesna „porodówka”. Budowa pochłonie ponad 31 mln zł

Wizualizacja nowej siedziby dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku
Wizualizacja nowej siedziby dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku

Za dwa lata Szpital Powiatowy w Kraśniku będzie miał najnowocześniejszą porodówkę w województwie lubelskim. Teren pod budowę został już przekazany, rozpoczęcie prac w październiku.

Nowoczesna porodówka w Kraśniku

Warto przypomnieć, że jeszcze rok temu Oddział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy w kraśnickim szpitalu ze względu na zbyt małą liczbę przyjmowanych porodów miał być zamknięty. Złe warunki sanitarne w starym oddziale przyczyniają się do tego, że pacjentki z regionu często decydują się na poród w szpitalach w Lublinie. Za dwa lata ma się to zmienić.

Nowy budynek ma być trzykondygnacyjny i będą w nim zlokalizowane dwa oddziały Szpitala Powiatowego w Kraśniku: ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny. Nowoczesne centrum opieki okołoporodowej i ginekologii ma być wizytówką powiatu kraśnickiego. Budowa ma się rozpocząć w październiku 2021 roku. Prace mają potrwać do końca kwietnia 2023 roku.

Inwestycja pochłonie w sumie ponad 31 milionów złotych. Za budowę nowego oddziału odpowiada

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież taka porodówka to wymysł Szatana. W naszym mieście nie może być czegoś tak obelżywego dla Pana.