W ferie wsiądź do pociągu byle jakiego i jedź zwiedzać Polskę. Korzystne bilety tygodniowe i weekendowe

Pociąg Polregio
Pociąg Polregio | materiały spółki

W ferie, jedyny słuszny kierunek Polska! POLREGIO corocznie na tą okazję oferuje liczne połączenia umożliwiające podróżowanie do różnych zimowych atrakcji turystycznych. Poniżej przedstawiamy wybrane trasy w poszczególnych województwach. Jest co zwiedzać.

Hit sprzedaży bilet tygodniowy wraca na ferie

W okresie ferii zimowych POLREGIO udostępnia atrakcyjne oferty umożliwiające bezproblemowe podróżowanie po całej Polsce. Bilety można łatwo nabyć poprzez mobilną aplikację mPOLREGIO, automaty biletowe, Videomaty POLREGIO, platformę bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

W ramach dwutygodniowej przerwy zimowej wprowadzony zostanie bilet Tygodniowy na Ferie, który zdobył dużą popularność latem, stając się najczęściej wybieranym produktem POLREGIO. Bilet tygodniowy na ferie w niższej cenie wynosi 109 zł i obejmuje podróże wszystkimi pociągami REGIO. Natomiast bilet za 129 zł gwarantuje podróże pociągami REGIO, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy.

rynek wielki zamosc
Rynek Wielki w Zamościu | fot. Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej

Sprzedaż tych biletów rozpoczyna się 12 stycznia i obowiązuje przez cały okres ferii zimowych, czyli do 25 lutego. Należy zaznaczyć, że oferta nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Podróż pociągiem w ferie – czy to dobry pomysł?

Okres ferii to doskonały moment na wyjątkowe podróże po Polsce, odkrywanie malowniczych miejsc i poznawanie bogatej historii kraju. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń regionalnych, podróżowanie po całej Polsce staje się szybkie i bezpieczne. Wybór pociągu jako środka lokomocji to wygodna opcja na podróż i odpoczynek.

polskie morze bałtyk

Gdzie wybrać się pociągiem na ferie – podpowiadamy

Województwo lubelskie: W okresie ferii zimowych w województwie lubelskim można odkrywać uroki Roztocza, regionu o wyjątkowym charakterze i atmosferze. Wystarczy skorzystać z połączenia Lublin Gł. – Zamość – Bełżec – Hrebenne z przesiadką w Zawadzie. Przy okazji warto odwiedzić piękny, renesansowy Zamość, gdzie miłośnicy historii kolejnictwa mogą zobaczyć najdłuższą linię szerokotorową w Polsce (PKP LHS).

Województwo podkarpackie: Z Rzeszowa można łatwo dotrzeć do Bieszczadów, najbardziej tajemniczych i dzikich polskich gór, które również zimą przyciągają turystów. Koleją można podróżować do Jasła, Sanoka czy Zagórza, a od ubiegłego roku ponownie do Ustrzyk Dolnych. Dla miłośników podróży zagranicznych, POLREGIO uruchamia pociągi na lotnisko w Jasionce.

Województwo pomorskie: Pomorze jest jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. POLREGIO obsługuje wiele połączeń kolejowych, m.in. do Kościerzyny, Elbląga, Malborka czy na Hel. Pociągiem można również bezpośrednio dojechać na lotnisko w Gdańsku, skąd dostępne są liczne połączenia do Skandynawii i krajów Europy południowej.

Województwo śląskie: Pociągi POLREGIO województwa śląskiego kursują m.in. do Bielska-Białej i Żywca, oferując dostęp do atrakcji turystycznych Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Na wybranych stacjach można przesiąść się na pociągi Kolei Śląskich, a w okolicy skorzystać z kolei linowych, np. na Szyndzielnię w Bielsku-Białej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.