W czwartek spadnie pierwszy śnieg?

wet pavement rain 56707 e1413917056209
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W czwartek synoptycy zapowiadają nad Polską przelotne opady śniegu z deszczem. Czy ponownie zima zaskoczy kierowców?

Nie ma czego się obawiać. Śnieg nie zawita na długo. W czwartek popada tylko lokalnie śnieg z deszczem.

Zachmurzenie na ogół duże i całkowite. W całym kraju wystąpią opady, już słabsze, na zachodzie i południu deszczu, a na północnym wschodzie śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 0°C na Podlasiu do 11°C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych i zmiennych. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach około 70 km/h, ze wschodu.

Nocą zachmurzenie małe i umiarkowane na wschodzie, oraz duże na pozostałym obszarze. W zachodniej połowie kraju będzie deszczowo, w centrum miejscami pojawią się jeszcze opady marznące lub deszczu ze śniegiem, poza tym bez opadów. Temperatura minimalna powietrza obniży się do -6°C/-2°C na północnym wschodzie i do 8°C/11°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany skręcający na południowy.

fot. hickerphoto.com

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.