W czwartek istnieje możliwość rozwoju burz z gradem i zalążkami trąb powietrznych

Zalążek trąby powietrznej (lej kondensacyjny) nad Lublinem | fot. nadeslane

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed burzami z intensywnymi opadami deszczu i gradu. Warunki pogodowe będą sprzyjać rozwojowi pojedynczych lejków kondensacyjnych w postaci zalążków trąb powietrznych.

Polscy Łowcy Burz informują, że w czwartkowe popołudnie szczególnie niebezpiecznie może zrobić się na wschodzie województwa lubelskiego. Tam prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu i gradu. Należy spodziewać się burz, podczas których głównym zagrożeniem będą opady deszczu do 15-20 mm. Dodatkowo należy spodziewać się silnego wiatru do 60-70 km/h, lokalnie małego gradu do 1-1,5 cm.

„Burze przybierać będą głównie postać pojedynczych komórek burzowych, łączących się w słabo zorganizowane, niewielkie układy wielokomórkowe, wolno przemieszczające się w kierunku południowym i południowo-zachodnim. Możliwy będzie rozwój pojedynczych lejków kondensacyjnych w postaci zalążków trąb powietrznych, a nawet w pełni rozwiniętej słabej trąby lądowej” – czytamy w komunikacie Polskich Łowców Burz.

Prognoza konwekcyjna na dzień 28.05.2020 i noc 28/29.05.2020 | Polscy Łowcy Burz

Apelujemy do mieszkańców wschodniej części województwa lubelskiego o zachowanie szczególnej ostrożności. Prosimy was też bardzo o relacje z waszym miejscowości! Informacje, zdjęcia i nagrania należy przesyłać na naszego maila [email protected], lub w wiadomości prywatnej na naszym profilu Facebook Spotted Lublin.

>>> Czytaj także: Lej kondensacyjny nad Lublinem. Zobacz niezwykłe zdjęcia i nagrania naszych Czytelników

GDZIE JEST BURZA? Gdzie grzmi i pada? Sprawdź mapę burzową online na żywo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.