W czasie kwarantanny spowodował kolizję. Pijany kierowca wjechał w cztery auta

Wypadek na ulicy Paganiniego w Lublinie
Wypadek na ulicy Paganiniego w Lublinie | fot. czytelnik Bartek

Na kwarantannie i pod wpływem alkoholu 43-letni mieszkaniec Lublina staranował cztery zaparkowane samochody. Wstępne badanie potwierdziło u niego zakażenie koronawirusem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut pod godz. 20 na ul. Paganiniego na lubelskim Czechowie. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że siedzący za kierownicą audi mężczyzna poruszał się w kierunku ulicy Północnej.

„Na ulicy Paganiniego stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wjechało w forda, a następnie koziołkując, uszkodziło hondę, peugeota i opla. Na szczęście oprócz sprawcy zdarzenia nikt nie ucierpiał” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Za kierownicą audi siedział 43-letni mieszkaniec Lublina. Od mężczyzny wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Co więcej, jak się okazało, powinien on przebywać na kwarantannie. W związku z tym już podczas udzielania mu pomocy medycznej przeprowadzono szybki test na Covid-19, który dał wynik pozytywny.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

„Jeżeli na podstawie badania krwi okaże się, że 43-latek był pod wpływem alkoholu, środków odurzających, bądź substancji psychotropowych będzie musiał liczyć się z karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz wieloletnim zakazem kierowania pojazdami” – wyjaśnia kom. Gołębiowski.

Dodatkowo do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie za spowodowanie kolizji drogowej oraz nieprzestrzeganie kwarantanny.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.