W czasie budowy Dworca Lublin stąd odjeżdżały busy. Działka zostanie sprzedana. Wiemy, co może tu powstać

Plac manewrowy po dworcu busowym przy ul. Dworcowej 6
Plac manewrowy po dworcu busowym przy ul. Dworcowej 6 | fot. Dominik Wąsik

Miasto ma zamiar sprzedać działkę, na której znajduje się plac manewrowy. To skąd w czasie budowy Dworca Lublin odjeżdżała komunikacja zamiejska. Wszystko na to wskazuje, że w tym miejscu będzie mógł stanąć obiekt handlowy.

Dawny dworzec busów na sprzedaż

Chodzi o plac manewrowy u zbiegu ul. Dworcowej i ul. Młyńskiej, skąd w trakcie budowy nowego dworca autobusowego odjeżdżały busy komunikacji zamiejskiej. Ten teren należy do miasta, jednak już wiadomo, że w najbliższym czasie zmieni swojego właściciela.

W porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w czwartek 29 lutego, znalazła się uchwała autorstwa Wydziału Zagospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin dotycząca wyrażenia zgody na sprzedaż działki przy ul. Dworcowej 6.

Plac manewrowy po dworcu busowym przy ul. Dworcowej 6
Plac manewrowy po dworcu busowym przy ul. Dworcowej 6 | fot. Dominik Wąsik

Sklep, a może restauracja?

Podstawowe przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego to tereny rozmieszczenia obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. z dopuszczeniem usług, obsługi komunikacji i parkingów.

Działka ma powierzchnię 1 729 m kw., z czego maksymalna powierzchnia do zabudowy to 839 m kw. Do ustaleń, które ograniczają samodzielne zagospodarowanie działki oraz wpływają na zagospodarowanie działek sąsiednich, należą m.in. usytuowanie głównego wejścia od ul. Dworcowej, czy ustalenie minimalnej wysokości budynku na 12 metrów.

„Mając na uwadze istniejący stan faktyczny i prawny, a także obowiązek racjonalnego gospodarowania nieruchomościami oraz w związku z potrzebą pozyskania środków finansowych do budżetu Gminy Lublin podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Po podjęciu przez Radę Miasta uchwały w sprawie sprzedaży, postępowanie w tej sprawie przeprowadzi Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Będzie „akademik” z częścią usługową na parterze w formie pasażu handlowego?

    Ciekawe, czy „miasto” ma regres na rentę planistyczną i opłaty adiacenckie z tytułu przebudowy pobliskich dróg i ciągów pieszych i ścieżek rowerowych?!

  2. Z racji tego że brak przy dworcu sklepu handlowego gdzie będzie można zrobić zakupy również takie e kiedy to na dworcu będzie parę chwil by wyskoczyć kupić coś do jedzenia i picia i wsiąść i dalej kontynuować podróż.
    Powinny ceny towarów być w średniej cenie a nie żeby było zdzierstwo jak to jest wszędzie na dworcach i w ich okolicach.