W ciężarówce pękła opona. Pojazd wjechał z koksem do rowu (zdjęcia)

68 98183

Scania przewożąca koks zjechała do rowu. Wysypał się z niej cały ładunek, którego część znalazła się na drodze. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek po 14.00 w miejscowości Styrzyniec. Kierujący samochodem ciężarowym marki Scania stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał on na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie przewrócił się.

Przewożony przez ciężarówkę koks wysypał się na pobocze oraz na jezdnię. Na rozsypany na drodze ładunek najechało jadące z przeciwnego kierunku osobowe Daewoo, którym kierował mieszkaniec Białej Podlaskiej. Na szczęście mężczyzna nie ucierpiał w zdarzeniu.

Kierowca Scanii, pomimo tego, że doznał urazu kręgosłupa i lewej ręki oraz ogólnych potłuczeń, może mówić o sporym szczęściu, gdyż kabina ciężarówki została praktycznie całkowicie zmiażdżona. Jej uszkodzenia były tak duże, że wyjęcie z niej mężczyzny było możliwe dopiero po dwóch godzinach pracy strażaków, którzy musieli korzystać ze specjalistycznego sprzętu.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło w wyniku pęknięcia opony w Scanii. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

68-98184

68-98185

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.