W bestialski sposób okaleczył dwa psy! Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem

68 161929
Młody mieszkaniec Chełma okaleczył nożem dwa psy | fot. KMP Chełm

Policjanci zatrzymali sprawcę bestialskiego okaleczenia dwóch psów, które znaleziono na terenie Chełma. Młody mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie Chełma. Pracownicy Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt około godz. 8 otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w poranionego psa w okolicy Placu Łuczkowskiego. Pies znajdował się na schodach wejścia do jednej z restauracji.

Psiak miał liczne rany cięte na całej mordce, karku i szyi. Gdy przyjechaliśmy psiak był bardzo osowiały. Przewieźliśmy go do lecznicy. Pies został poddany natychmiastowej operacji, założono mu ok. 100 szwów” – informują pracownicy Chełmskiego Schroniska dla Zwierząt.

Po godzinie od pierwszego zgłoszenia pracownicy Schroniska otrzymali kolejny telefon. Tym razem przypadkowi przechodnie w okolicy Castoramy znaleźli worek na śmieci, w którym znajdował się pies cały we krwi. Jak się okazało sunia miała oskalpowaną i złamaną przednią łapę.

O tych zdarzeniach zostali powiadomieni policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem jednego z psów jest mieszkanka Chełma. W miejscu jej zamieszkania w kojcu znajdował się jeszcze jeden pies, który również posiadał obrażenia. Zwierzętom udzielona została pomoc weterynaryjna.

We wtorek policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego chełmianina, który przebywał dzień wcześniej na terenie tej posesji. Znaleźli i zabezpieczyli też nóż, którym mógł się posługiwać. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.

Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci w dalszym ciągu poszukują sprawcy okaleczenia psa, którego znaleziono w worku na śmiecie przy Castoramie.

83750692 2607340226043477 6563729425890803712 o
Pociął dwa psy nożem | fot. Chełmskie Schronisko dla Zwierząt

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.