Uwaga! W Lublinie rozdają świąteczne choinki (prawie) za darmo!

IMG 20161214 185321 e1481877432896
Choinki z plantacji

W najbliższą sobotę na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur rozdane zostanie najbardziej potrzebującym mieszkańcom 250 choinek.

To już kolejna edycja darmowych świątecznych drzewek dla mieszkańców Lublina ufundowanych przez Urząd Marszałkowski w Lublinie. W ubiegłym roku przygotowano 150 choinek, które rozeszły się błyskawicznie.

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia grupa osób w dość brutalny sposób szturmowała namiot z darmowymi drzewkami. Ludzie przepychali się i wyrwali sobie choinki z rąk.

Tym razem pulę powiększono o dodatkowe 100 sztuk. Jednak, w tym roku zasady rozdawania darmowych choinek się zmienią. Każdy kto będzie chciał otrzymać darmową choinkę będzie musiał coś dać w zamian.

– Osoby, które przyniosą w sobotę ok. 12.30 konserwy lub inną trwałą żywność na rzecz akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, otrzymają specjalny znaczek, a później także… darmową choinkę. Przygotowaliśmy ich ponad dwieście! – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka.

Drzewka będą wręczane osobom, które przekażą trwałą żywność.

A wszystko to na placu przed CSK w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Znajdziemy tu przedświąteczne produkty kulinarne, rękodzielnicze oraz perełki kuchni regionalnej.

Nie zabraknie też mistrzowskiego rękodzielnictwa – stroików świątecznych, szydełkowych aniołów, gwiazd, ręcznie robionych świec, degustacja potraw świątecznych czy koncertów kolęd.

Gwoździem programu będzie „Gotowanie z VIP-em”, czyli pokazy przyrządzania czekolady pitnej (w sobotę) oraz tradycyjnego barszczu wigilijnego i kapusty (w niedzielę), którego podejmie się… No właśnie, kto?

– Przekonajcie się Państwo sami, odwiedzając nasz kiermasz. A warto, bo po pokazach zaplanowaliśmy pyszne degustacje. Barszcz będzie serwowany razem z cebularzem lubelskim – dodaje Górka.

DW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.