Uwaga rolnicy, sadownicy i ogrodnicy. W nocy i nad ranem możliwe przymrozki

przymrozek trawa ochłodzenie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, które dzisiejszej nocy a także nad ranem w środę wystąpią na terenie województwa lubelskiego.

Ostrzeżenie obowiązuje cały teren województwa lubelskiego. Na tym obszarze prognozuje się lokalny spadek temperatury do -1 st., a przy gruncie nawet do -4 st. W środę temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie do 13 st. C.

Wiosenne przymrozki to prawdziwe utrapienie rolników, sadowników i ogrodników. Na przymrozki szczególnie narażone są dopiero kiełkujące kwiaty oraz świeżo posadzone sadzonki roślin tj. papryka, ogórki czy pomidory. Przymrozki są szczególnie dotkliwe tuż przy powierzchni ziemi, dlatego to właśnie niskie rośliny mogą ich nie przetrwać.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.