Uwaga na SMS-y od MediaMarkt. „Paczka jest gotowa do odbioru”

mediamarkt sms
Fałszywe sms od MediaMarkt | fot. nadesłane

Od kilku dni ktoś wysyła na telefony Polaków SMS-a, w którym podszywa się pod MediaMarkt i informuje, że “paczka jest gotowa do odbioru”.

„Oczekująca paczka dla Joanna, proszę sprawdzić szczegóły i potwierdzić” – tak rozpoczynające się wiadomości miały skłonić polskich użytkowników telefonów do kliknięcia podstawionego linku. Uwiarygadniać przekaz miał rzekomy numer referencyjny oraz nazwa nadawcy: „MediaMarkt”.

Właściciel telefonu, który kliknął link najpierw prowadzony był na spreparowaną stronę operującą logo i elementami graficznymi ukradzionymi z oficjalnego sklepu Media Markt.

W kolejnych krokach strona prosiła o podanie wszystkich danych tj. imię, nazwisko czy nawet numer karty płatniczej. Nie dajcie się zwieść, to oszustwo!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dzisiaj tj.08.04.2019-lublin otrzymalem sms o podobnej tresci,poniewaz nic nie zamiawialem,uznalem ten tekst za probe naciagania,po prostu olalem to.