Uwaga na SMS-y od MediaMarkt. „Paczka jest gotowa do odbioru”

Fałszywe sms od MediaMarkt | fot. nadesłane

Od kilku dni ktoś wysyła na telefony Polaków SMS-a, w którym podszywa się pod MediaMarkt i informuje, że “paczka jest gotowa do odbioru”.

„Oczekująca paczka dla Joanna, proszę sprawdzić szczegóły i potwierdzić” – tak rozpoczynające się wiadomości miały skłonić polskich użytkowników telefonów do kliknięcia podstawionego linku. Uwiarygadniać przekaz miał rzekomy numer referencyjny oraz nazwa nadawcy: „MediaMarkt”.

Właściciel telefonu, który kliknął link najpierw prowadzony był na spreparowaną stronę operującą logo i elementami graficznymi ukradzionymi z oficjalnego sklepu Media Markt.

W kolejnych krokach strona prosiła o podanie wszystkich danych tj. imię, nazwisko czy nawet numer karty płatniczej. Nie dajcie się zwieść, to oszustwo!Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dzisiaj tj.08.04.2019-lublin otrzymalem sms o podobnej tresci,poniewaz nic nie zamiawialem,uznalem ten tekst za probe naciagania,po prostu olalem to.