Uwaga na niebezpieczne butle!

Dwie butle gazowe przeznaczone jako zbiorniki paliwa do wózków widłowych zostały skradzione dziś z pojazdu służbowego jednej z lubelskich firm. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Jednocześnie mundurowi w obawie o to, by butle nie zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem apelują o ostrożność, gdyż podłączenie ich do urządzeń gospodarstwa domowego grozi wybuchem lub poparzeniem.

Skradzione butle przeznaczone są do wózków widłowych i służą jako zbiornik paliwa. Różnią się wewnętrzną budową zaworów i przystosowane są do poboru wyłącznie fazy płynnej gazowej. Butle te oznakowane są pomalowanym na bialo paskiem, oznaczeniem wózka widlowego oraz żółtą naklejką umieszczoną przy zaworze z ostrzeżeniem, by nie podłączać ich do urządzeń godspodarstwa domowego.

Mundurowi w obawie o to, by skradzione butle nie trafiły do sprzedaży jako butle zasilające kuchnie gazowe i nie zostały wykorzystane wbrew ich przeznaczeniu apelują o ostrożność, gdyż podłączenie ich do urządzeń gospodarstwa domowego grozi wybuchem lub poparzeniem.

68-67855materiały policji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.