Uwaga na marznące opady, jest bardzo ślisko. Sprawdź ostrzeżenia IMGW dla regionu

błoto pośniegowe na jezdni ślisko
Błoto pośniegowe na jezdni | fot. Dominik Wąsik

Trudne warunki panują w czwartek na drogach województwa lubelskiego. Od rana w regionie pada marznący deszcz. Synoptycy przestrzegają, że opady mogą występować w regionie do wieczora.

Marznące opady

W czwartek (7.12) w województwie lubelskim zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, początkowo na krańcach południowych możliwe także marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek (7/8.12) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -10°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ślisko na drogach

Drogi krajowe i wojewódzkie w woj. lubelskim są przejezdne, ale nawierzchnie miejscami mogą być bardzo śliskie. Jest to spowodowane marznącymi opadami, które od rana występują w zachodniej części województwa.

W związku z prognozowanymi marznącymi opadami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w powiatach: kraśnickim, lubartowskim, lubelskim, łukowskim, opolskim, puławskim i ryckim.

„W rejonie miejscami występują i będą się utrzymywać słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź” – ostrzega IMGW w wydanym komunikacie. Alerty obowiązują w czwartek od godz. 8:00 do 18:00.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.