Uwaga na intensywne opady deszczu. Wychodząc z domu zabierz ze sobą parasol!

deszcz parasol shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla woj. lubelskiego. Miejscami ograniczą one widzialność.

 

– Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów wyniesie od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 65 mm – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Opady najwcześniej wystąpią na południu województwa i stopniowo będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim. Po południu opady będą przejściowo słabnąć, miejscami zanikną.

 

Kolejna strefa opadów nasunie się nad obszar województwa w późnych godzinach wieczornych. Opady najintensywniejsze będą na wschodzie i na południu województwa, tam też prognozowane jest wystąpienie najwyższych sum opadów.

 

Wychodząc z domu warto zaopatrzyć się w parasol.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.