Uwaga na gęste mgły dzisiejszej nocy! Kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność

Trudne warunki na drogach spowodowane gęstą mgłą
Trudne warunki na drogach spowodowane gęstą mgłą | fot. nadesłane

Z godziny na godzinę nasz region będzie spowijała coraz gęstsza mgła. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy, gdyż widoczność będzie ograniczona do 200 metrów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego przed gęstymi mgłami, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami poniżej 200 m. Ostrzeżenie o gęstych mgłach obowiązuje od czwartku od godz. 22.00 do piątku do godz. 9.00.

Gęsta mgła powinna automatycznie motywować kierowców do zdjęcia nogi z gazu, ale również piesi powinni zachować ostrożność, także na przejściach dla pieszych.

Wraz z mgłą pojawi się także smog, będący skutkiem opadania zanieczyszczeń wydobywających się z kominów. Podwyższeniu jego poziomu sprzyjać będzie prawie bezwietrzna aura.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.