Uwaga na fałszywe e-maile o windykacji należności z tytułu podatków

Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Ministerstwo Finansów ostrzega przed e-mailami informującymi o „zadłużeniu w Departamencie Podatku”, podpisanymi imieniem i nazwiskiem Dyrektora Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów.

Dziś jeden z naszych czytelników otrzymał niepokojącego maila z załącznikiem. Jak możemy wyczytać ze strony Ministerstwa Finansów, oszuści znowu atakują.

„Szanowny Podatniku,
Spieszymy poinformować, że za czwarty kwartał 2015 roku ma Pan (i) zadłużenie w Departamencie Podatku. W przypadku, jeśli zadłużenie nie zostanie umorzone w ciągu miesiąca od dnia powiadomienia, będziemy musieli skierować sprawę do komornika sądowego i sporządzić akt o ściąganie środkow pieniężnych z konta bankowego. Numer aktu 39768594PL (załączony do e-maila).
Justyna Przekopiak
Tel.: (22) 694 5804
Fax +48 (22) 694 4103”

Ministerstwo Finansów nie jest autorem powyższego e-maila. Prosimy nie otwierać załącznika.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.