Uwaga na burze z gradem w regionie – może być groźnie

20751564 503060753368308 300474988 n
Zdjęcie ilustracyjne | fot. czytelniczka Weronika

We wtorek w naszym regionie pogoda może gwałtownie się zmienić. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi burzami z gradem, które mogą przejść przez województwo lubelskie.

Gwałtowne burze prognozowane są we wtorek, 1 maja. Stowarzyszenie Skywarn Polska (Polscy Łowcy Burz) ostrzega, że mogą wystąpić gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu i lokalnie gradem.

Wczesnym popołudniem na północy województwa lubelskiego mogą pojawić się pierwsze komórki burzowe, które z biegiem godzin mogą nabierać na sile. Na granicy naszego regionu z Podlasiem prognozuje się nieco silniejsze zjawiska atmosferyczne: bardzo silny wiatr oraz ulewne deszcze, które mogą powodować podtopienia. Burzom będzie towarzyszył grad.

Z kolei w godzinach późniejszych, centralnej części Lubelszczyzny mogą powstawać kolejne ośrodki burzowe, które również przyniosą deszcz nawalny oraz silne podmuchy wiatru.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu – prognozuje Ewa Łapińska z IMGW.

Oprac. Paweł Walczak | Polscy Łowcy Burz | IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.