Uwaga na burze w regionie. Jest ostrzeżenie pierwszego stopnia dla woj. lubelskiego

Uwaga na burze w regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla południowej części województwa lubelskiego.

Gdzie jest burza? 30.06.2021

„Na południu obszaru obserwuje się aktywny rozwój burz przemieszczających się na północny wschód i wschód. Towarzyszą im opady deszczu o natężeniu do 10 mm/10 min, porywy wiatru około 60 km/h, oraz grad. W najbliższych godzinach burze nadal będą występować. Lokalnie możliwa jest kumulacja opadów do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuję w środę (30.06) dla południowych powiatów woj. lubelskiego: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, puławski, rycki, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – informuje IMGW w komunikacie pogodowym.

Radar burz środa 30.06 online na żywo

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.