Uwaga na burze nad regionem. IMGW wydało ostrzeżenie

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnymi burzami z opadami deszczu a nawet gradu nad regionem.

Aktualnie przez niektóre regiony województwa lubelskiego przechodzi aktywna elektrycznie burza wielokomórkowa, która utworzyła się na południu województwa w godzinach nocnych.

– Przynosi głównie intensywne opady deszczu i przemieszcza się wolno na północ. Ponadto nowe, pojedyncze komórki opadowe i burzowe, miejscami łączące się w niewielkie burze wielokomórkowe – informują Polscy Łowcy Burz.

W kolejnych godzinach możliwy będzie dalszy rozwój burz w południowej i wschodniej części kraju. Lokalnie burze mogą być gwałtowne.

– Występują i są prognozowane burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad – prognozuje Ewa Łapińska z IMGW.

Źródło: Polscy Łowcy Burz / IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.