UWAGA mieszkańcy Świdnika! Nie pijcie wody z kranu! „Pogorszenie jakości wody”

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wody z kranu nie mogą pić mieszkańcy Świdnika korzystający z miejskiego wodociągu. Przyczyną zakazu picia wody jest obniżenie jakości wody spowodowane pracami przy budowie magistrali wodnej.

„W związku ze stwierdzeniem pogorszenia się jakości wody w zakresie parametrów fizykochemicznych w wodociągu na terenie obszaru działalności wodociągu Gminy Miejskiej Świdnik, P.K. Pegimek Sp z o.o. – Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świdniku informujemy, że do odwołania wprowadza się zakaz wykorzystywania wody do celów spożywczych. Woda może być wykorzystywana jedynie do celów gospodarczych, spłukiwania toalet itp.” – czytamy w komunikacie.

Wkrótce na terenie Świdnika udostępnione zostaną punkty poboru wody pitnej. Miejsca ich lokalizacji podamy po opublikowaniu listy przez Urząd Miasta w Świdniku. Obniżenie jakości wody ma związek z trwającymi właśnie pracami przy budowie magistrali wodnej.

Aktualizacja 03.07.2020, godz. 14:00

„W dniu kontroli przeprowadzonej przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdniku stwierdzono słomkowy kolor wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, prawdopodobna przyczyna – wypłukanie osadu po napełnieniu magistrali. W dniu 03.07.2020 r. przeprowadzone jest płukanie oraz dezynfekcja sieci do czasu doprowadzenia wody przeznaczonej do spożycia do prawidłowych właściwości fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych.”

Do tego czasu mieszkańcy mogą zaopatrzyć się w wodę pitną z beczkowozów. Są one ustawione w pięciu lokalizacjach: przy pl. Konstytucji 3 maja, przy Miejskim Ośrodku Kultury (al. Lotników Polskich 24), Przy ul. Hallera (obok Straży Miejskiej), przy ul. Klonowej 16 A (przy kościele pw. Św. Kingi), przy ul. Partyzantów 64 (os. Adampol, przy kościele pw. św. Józefa).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.