UWAGA mieszkańcy Świdnika! Nie pijcie wody z kranu! „Pogorszenie jakości wody”

kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wody z kranu nie mogą pić mieszkańcy Świdnika korzystający z miejskiego wodociągu. Przyczyną zakazu picia wody jest obniżenie jakości wody spowodowane pracami przy budowie magistrali wodnej.

„W związku ze stwierdzeniem pogorszenia się jakości wody w zakresie parametrów fizykochemicznych w wodociągu na terenie obszaru działalności wodociągu Gminy Miejskiej Świdnik, P.K. Pegimek Sp z o.o. – Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świdniku informujemy, że do odwołania wprowadza się zakaz wykorzystywania wody do celów spożywczych. Woda może być wykorzystywana jedynie do celów gospodarczych, spłukiwania toalet itp.” – czytamy w komunikacie.

Wkrótce na terenie Świdnika udostępnione zostaną punkty poboru wody pitnej. Miejsca ich lokalizacji podamy po opublikowaniu listy przez Urząd Miasta w Świdniku. Obniżenie jakości wody ma związek z trwającymi właśnie pracami przy budowie magistrali wodnej.

Aktualizacja 03.07.2020, godz. 14:00

„W dniu kontroli przeprowadzonej przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdniku stwierdzono słomkowy kolor wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, prawdopodobna przyczyna – wypłukanie osadu po napełnieniu magistrali. W dniu 03.07.2020 r. przeprowadzone jest płukanie oraz dezynfekcja sieci do czasu doprowadzenia wody przeznaczonej do spożycia do prawidłowych właściwości fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych.”

Do tego czasu mieszkańcy mogą zaopatrzyć się w wodę pitną z beczkowozów. Są one ustawione w pięciu lokalizacjach: przy pl. Konstytucji 3 maja, przy Miejskim Ośrodku Kultury (al. Lotników Polskich 24), Przy ul. Hallera (obok Straży Miejskiej), przy ul. Klonowej 16 A (przy kościele pw. Św. Kingi), przy ul. Partyzantów 64 (os. Adampol, przy kościele pw. św. Józefa).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.