Uwaga mieszkańcy Lublina. Złodzieje mają nowy sposób na kradzież auta. ZOBACZ TO!

Sprawca kradzieży Audi A4 z parkingu przy ul. Sławin w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu marki Audi A4 z parkingu sklepowego w Lublinie. Mężczyzna wsiadł do auta przy obecności świadków i odjechał w nieznanym kierunku.

Do kradzieży doszło 3 czerwca na parkingu przed sklepem Lewiatan przy ul. Sławin 20 w Lublinie. Do zaparkowanego tam samochodu marki Audi A4 podszedł mężczyzna ubrany w kurtkę i długie spodnie. Twarz skrył pod kaszkietem i okularami, a w ręku miał siatkę.

W pewnym momencie otwiera drzwi od auta, wsiada do środka i odjeżdża w nieznanym kierunku. Kiedy właściciel auta wyszedł z pobliskiego sklepu okazało się, że jego auta nie ma, więc postanowił zgłosić to na policję.

Nikt z obecnych na parkingu osób nie zorientował się, że doszło do włamania. Oglądając zabezpieczone nagranie także trudno się zorientować, że doszło do przestępstwa” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

Moment kradzieży

Pomimo zabezpieczonego nagrania, na którym widać sprawcę, na chwilę obecną nie udało się ustalić jego tożsamości. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt pod nr tel. 81 535 41 64 lub 81 535 53 16. Policjanci zapewniają anonimowość.

Była to prawdopodobnie kradzież metodą tzw. „na walizkę”. Złodzieje wykorzystują wzmacniacz, który w złodziejskim żargonie nazywany jest „walizką”. Urządzenie służy im do przechwycenia sygnału z klucza zbliżeniowego do auta.

Zobacz, w jaki sposób złodzieje wykorzystują „walizkę”WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.