Uwaga kierowcy! Zmienią organizację ruchu na ważnym skrzyżowaniu

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską | fot. czytelnik Marcin

Na początku listopada czeka nas zmiana organizacji ruchu na bardzo ważnym skrzyżowaniu w Lublinie. Mowa tu o skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską.

Od soboty 3 listopada skrzyżowanie to będzie funkcjonowało jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Ponadto, przez miesiąc od dnia wprowadzenia zmian, sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie działała w trybie całodobowym.

– Zmiana organizacji ruchu wynika z uporządkowania organizacji ruchu w ciągu al. Solidarności – wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza. Aktualnie jest to jedyne i ostatnie skrzyżowanie z wyspą centralną, gdzie drogą z pierwszeństwem jest al. Solidarności.

Pozostałe skrzyżowania z wyspą centralną w ciągu al. Solidarności funkcjonują na zasadzie tzw. ronda. Tak też od początku listopada będzie w tym przypadku.

– Nowa organizacja ruchu z pewnością sprawi, że przejazd przez skrzyżowanie przy wyłączonej sygnalizacji, będzie bardziej intuicyjny a przez to bezpieczniejszy – dodaje Kieliszek.

Aktualnie wykonawca montuje oznakowanie, które do soboty (3 listopada) będzie przysłonięte czarną folią.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Duzo szczęscia – skrzyzowanie z rondem, gdzie sa 3 pasy ruchu – w jednym kierunku a później trzeba jeszcze własciwie ustawiać się na Czechowska, Lubomelska i Ogrodowa – ha, ha – to przeciez nowe rondo blacharzy bedzie. Szczegolnie ze zarowno od Warszawy jak i Prusa dają czadu.

  2. Albo czytać nie umiem albo ktos pisać! Przez miesiąc bedzie sygnalizacja włączona cało dobowo,dobrze,przy wyłączonej sygnalizacji ruch bedzie bardziej inteligencyjiny,to w nocy rądo a w dzień skrzyżowanie z sygnalizacja? Po miesiącu? Brawo