Uwaga kierowcy! Zmienią organizację ruchu na ważnym skrzyżowaniu

44554480 2003027469987221 5679716283248017408 n
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską | fot. czytelnik Marcin

Na początku listopada czeka nas zmiana organizacji ruchu na bardzo ważnym skrzyżowaniu w Lublinie. Mowa tu o skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską.

Od soboty 3 listopada skrzyżowanie to będzie funkcjonowało jako skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Ponadto, przez miesiąc od dnia wprowadzenia zmian, sygnalizacja na skrzyżowaniu będzie działała w trybie całodobowym.

– Zmiana organizacji ruchu wynika z uporządkowania organizacji ruchu w ciągu al. Solidarności – wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza. Aktualnie jest to jedyne i ostatnie skrzyżowanie z wyspą centralną, gdzie drogą z pierwszeństwem jest al. Solidarności.

Pozostałe skrzyżowania z wyspą centralną w ciągu al. Solidarności funkcjonują na zasadzie tzw. ronda. Tak też od początku listopada będzie w tym przypadku.

– Nowa organizacja ruchu z pewnością sprawi, że przejazd przez skrzyżowanie przy wyłączonej sygnalizacji, będzie bardziej intuicyjny a przez to bezpieczniejszy – dodaje Kieliszek.

Aktualnie wykonawca montuje oznakowanie, które do soboty (3 listopada) będzie przysłonięte czarną folią.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Albo czytać nie umiem albo ktos pisać! Przez miesiąc bedzie sygnalizacja włączona cało dobowo,dobrze,przy wyłączonej sygnalizacji ruch bedzie bardziej inteligencyjiny,to w nocy rądo a w dzień skrzyżowanie z sygnalizacja? Po miesiącu? Brawo

  2. Duzo szczęscia – skrzyzowanie z rondem, gdzie sa 3 pasy ruchu – w jednym kierunku a później trzeba jeszcze własciwie ustawiać się na Czechowska, Lubomelska i Ogrodowa – ha, ha – to przeciez nowe rondo blacharzy bedzie. Szczegolnie ze zarowno od Warszawy jak i Prusa dają czadu.