Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca ’80

IMG 20190522 091249
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 oraz ul. Fabrycznej przystępuje do kolejnego etapu prac. Będzie się to wiązać ze zmianą tymczasowej organizacji ruchu w rejonie.

Główną zmianą będzie zorganizowanie obustronnego ruchu pojazdów na jednej jezdni, czyli podobnie jak przed Mistrzostwami Świata U20, lecz po stronie Al. Zygmuntowskich. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia po stronie ul. Fabrycznej. Nową tymczasową organizację ruchu wykonawca planuje wprowadzić w środę (19 czerwca) w godzinach porannych.

Projekt czasowej organizacji ruchu zakłada ruch obustronny, po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, na jezdni po stronie Al. Zygmuntowskich oraz włączenie, tymczasową przewiązką, ul. 1 Maja do tej jezdni z możliwością kontynuowania jazdy wyłącznie w kierunku al. Unii Lubelskiej” – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Oznaczać to będzie, że pojazdy jadące ul. Lubelskiego Lipca ’80 od strony skrzyżowania z al. Piłsudskiego najpierw napotkają zwężenie jezdni, a następnie przewiązką na wysokości kompleksu Aqua Lublin przejadą na jezdnię zachodnią ul. Lubelskiego Lipca ’80 a na jezdnię wschodnią al. Unii Lubelskiej wrócą przewiązką między biurem budowy a mostem.

Natomiast al. Unii Lubelskiej, z perspektywy jadących od al. Tysiąclecia, w rejonie skrzyżowania z ul. Zamojską będzie stopniowo zwężana aż do jednego pasa ruchu na wysokości zjazdu z mostu. Wlot ul. Zamojskiej do al. Unii Lubelskiej będzie zwężony do dwóch pasów ruchu.

Komunikacja piesza zostanie zorganizowana poprzez wygrodzone przejścia przez Al. Zygmuntowskie (funkcjonujące już w czasie MS U20) oraz analogicznego po drugiej stronie, czyli przez wlot ul. Fabrycznej, między galerią handlową a pawilonami. Nie będzie możliwości przejścia przez wloty al. Unii Lubelskiej ani ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc, po czym nastąpi zmiana, która polegać będzie na zamknięciu wlotu ul. 1 Maja do ronda Lubelskiego Lipca ’80. Wówczas cały ruch od strony pl. Bychawskiego do centrum przejmie ul. Lubelskiego Lipca ’80” – dodaje Kieliszek.

Utrzymana zostanie możliwość dojazdu do galerii handlowej dla jadących al. Unii Lubelskiej oraz wyłączenie z ruchu ul. Fabrycznej, a także Al. Zygmuntowskich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.