Uwaga kierowcy! W poniedziałek rozpocznie się remont ul. Walecznych

W poniedziałek (14 września) wykonawca przystąpi do remontu ul. Walecznych. Dotyczy to odcinka od zatoki przystankowej w rejonie ul. Wiejskiej do zakresu, który został wybudowany w ramach budowy ul. Węglarza.

Remont będzie polegał na wymianie nawierzchni ulicy, chodników i zatoki przystankowej. Remont rozpocznie się od robót brukarskich, które potrwają około 3 tygodni. Wówczas rozebrane zostaną krawężniki, a w ich miejsce ustawione zostaną nowe, wyregulowane zostaną zjazdy i chodniki, na których pojawi się nowa nawierzchnia.

Utrudnienia dla kierowców mogą pojawić się najwcześniej w następny weekend (18-20 września). Wtedy to istniejąca nawierzchnia będzie frezowana. Na czas robót ulica zostanie zawężona do jednego pasa, raz po jednej raz po drugiej jej stronie, a ruch w obu stronach będzie się odbywał przy sterowaniu ręcznym. Po zakończeniu frezowania wróci normalny ruch dwukierunkowy, ale taka organizacja ruchu będzie się też pojawiała na każdym etapie prac bitumicznych. Ten zakres, czyli roboty nawierzchniowe, wykonawca planuje wykonać do końca września.

Zgodnie z umową wykonawca powinien wykonać remont w 60 dni. Wartość prac to 389 tys zł.  Z remontu wyłączony jest odcinek przebudowywany wiosną tego roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.