Uwaga kierowcy! W nocy wystąpią opady marznącego deszczu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują opady marznącego deszczu, który może powodować gołoledź i trudne warunki na drogach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu, który może powodować gołoledź w części południowej województwa lubelskiego.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź” – prognozuje Ilona Bazyluk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie przed opadami marznącego deszczu obowiązuje w powiatach: biłgorajskim, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, lubelski, Lublin, łęczyński, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

Marznące opady deszczu są przewidywane na noc w sobotę od godz. 1 w nocy do godz. 7 rano. Z uwagi na możliwość wystąpienia trudnych warunków na drogach, apelujemy do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.