Uwaga kierowcy! Od środy po zachodniej obwodnicy Lublina

Od jutra kierowcy pojadą po nowej, zachodniej obwodnicy Lublina. Wykonawca kończy prace nad jedną z ważniejszych inwestycji drogowych naszego miasta.

Wykonawca zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19 szykuje się do wprowadzenia końcowej fazy organizacji ruchu w miejscu połączenia inwestycji z obecnym przebiegiem DK19.

– Wklejane jest tymczasowe oznakowanie poziome i ustawiane biało czerwone słupki. Po zakończeniu tych prac i odbiorze oznakowania kierowcy pojadą fragmentem obwodnicy. Najwcześniej jutro tj. 26 października w godzinach popołudniowych – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Obecnie kierowcy zmierzający z Lublina w kierunku Kraśnika objeżdżają nowe rondo w Maryninie i wracają na stary przebieg DK19 by po kilkuset metrach zjechać na objazd pozwalający ominąć włączenie zachodniej obwodnicy Lublina do obecnej DK19.

Po wprowadzeniu kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu na rondzie w Maryninie będą zjeżdżali na nowy przebieg drogi wojewódzkiej 747 prowadzący do węzła Lublin Węglin i następnie łącznicą na obwodnicę i jej wylot w kierunku południowym.

– Kierowcy jadący od Rzeszowa nie będą już skręcać na objazd tylko wjadą na jezdnię obwodnicy i na pierwszym węźle zjadą do Lublina – dodaje. Organizacja ruchu będzie obowiązywała do oddania do użytkowania całej zachodniej obwodnicy Lublina.

Przełożenie ruchu umożliwi wykonawcy realizację ostatnich prac przy budowie.

(fot. Krzysztof Nalewajko)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.