Uwaga kierowcy! Od piątku utrudnienia drogowe w Konopnicy

IMG 20160919 074019 e1474277957293

Wykonawca zachodniej obwodnicy Lublin, przesunął termin wprowadzenia ruchu wahadłowego w okolicy wiaduktu kolejowego na DK19 w Konopnicy.

– Pierwotnie planowano zmiany na poniedziałek 19 września, a nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w piątek 23 września – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trwają prace przy budowie kolejnego włączenia obecnej DK19 w łącznik prowadzący do węzła Lublin Węglin. Jezdnia na wiadukcie kolejowym od strony Kraśnika jest aktualnie zwężona.

Duże utrudnienia od piątku

Ruch będzie odbywał się wahadłowo jednym pasem przy sterowaniu ręcznym w ciągu dnia i sygnalizacją świetlną w godzinach nocnych. Ten etap potrwa około tygodnia. Następnie ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nowy przebieg przez rondo i włączenie do starego przebiegu DK19 na wysokości stacji paliw.

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.