Uwaga kierowcy! Obchody 77 Rocznicy Obrony Lublina – utrudnienia w ruchu

Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdą uczestnicy obchodów 77 Rocznicy Obrony Lublina. Złożą hołd żołnierzom września 1939 r. – obrońcom Lublina i Ojczyzny.

Uczestnicy wyruszą o godz. 11.00 z kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka przy al. Kraśnickiej 76, ulicami: Bohaterów Monte Cassino, ul. Krasińskiego, ul. Struga (pod prąd), ul. Zana pod pomnik ,,Obrońcom Lublina 1939 r.”.

Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników. W godz. 11.30 – 12.30, uczestnicy uroczystości ustawią się na chodnikach, terenach zielonych oraz jednym pasie ruchu (kompania honorowa i orkiestra wojskowa).

Bezpieczeństwa ruchu drogowego strzec będą służby policyjne. Przewidywana liczba uczestników uroczystości to ok. 300 osób.

Program obchodów:

Godz. 10.00 – msza św. w intencji Obrońców Lublina w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka przy Al. Kraśnickiej 76 w Lublinie z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej.

Godz. 11.15 – przemarsz pod Pomnik Obrońców Lublina przy ul. T. Zana i uroczystość przy pomniku: odegranie hymnu państwowego, okolicznościowe przemówienia, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

(fot. zs10.lublin.pl)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.