Uwaga kierowcy, noga z gazu! Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem dróg

gołoledź ślisko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy ostrzegają – w najbliższych godzinach na drogach może zrobić się ślisko. Teraz w przeważającej części regionu pada deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie.

Ślisko na drogach w całym województwie lubelskim

W najbliższych godzinach w naszym regionie może zrobić się bardzo ślisko. W całym województwie lubelskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Będzie to powodowało zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C” – ostrzega IMGW.

„W pierwszej połowie dnia nastąpi przejściowy wzrost temperatury powietrza do 1°C. Prognozowany spadek temperatury, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, wystąpi w godzinach popołudniowych” – dodają synoptycy.

Alert pogodowy IMGW przed oblodzeniem obowiązuje do godz. 18:00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.