Uwaga kierowcy! Ślisko i niebezpiecznie na drogach regionu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Ostrzeżenie dla całego woj. lubelskiego.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C” – prognozuje Maria Waliniowska z IMGW.

W takich warunkach nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni jest bardzo ważne. Ale ślisko jest nie tylko na drodze.

W takich warunkach bardzo łatwo się poślizgnąć na chodnikach. Efekt to złamania, lub w najlepszym przypadku stłuczenia. Dlatego lekarze apelują, by starsze osoby nie wychodziły z domu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.