Uwaga, idzie patrol! Policja prowadzi wzmożone kontrole w sklepach i galeriach handlowych

Patrol policji w centrum handlowym Lublin Plaza
Patrol policji w centrum handlowym Lublin Plaza | fot. KWP Lublin

W okresie przedświątecznym należy spodziewać się wzmożonych kontroli policji w sklepach, galeriach handlowych, restauracjach i pojazdach komunikacji miejskiej – informują funkcjonariusze.

Policja w sklepach i galeriach handlowych

Okres przedświąteczny to czas, kiedy w sklepach i galeriach handlowych pojawia się więcej osób niż zwykle. Zwiększa się też ryzyko zakażenia się koronawirusem wśród osób, które w tym czasie będą robiły zakupy w sklepach i centrach handlowych.

„W okresie przedświątecznym liczba patroli skierowanych do działań jest jeszcze większa. Sprawdzamy przede wszystkim czy mieszkańcy zasłaniają usta i nos przy pomocy maseczki oraz zachowują dystans społeczny w przestrzeniach zamkniętych” – mówi kom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Kontroli policji należy spodziewać się w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych oraz autobusach. Każda tego typu interwencja może zakończyć się mandatem karnym, zawiadomieniem sanepidu, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polują na kasę .To wszystko jest bez sensu i logiki.Szczepionki nie chronią przed zachorowaniem a osoby zaszczepione zwalniane są z kwarantanny testów itd.Mozesz być chory roznosić wirusa nawet pracując z chorymi ale wg chorego prawa wszystko ok.