Uwaga, idzie burza! W Lublinie może dziś zagrzmieć [OSTRZEŻENIE IMGW]

burza
Burza | fot. Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzy, która może wystąpić w Lublinie i w części naszego województwa. Komunikat obowiązuje od godz. 12:00 do 22:00 w sobotę, 18 maja.

Ostrzeżenie IMGW dla Lublina

  • ostrzeżenia meteorologiczne: Burze
  • stopień: 1
  • prawd. 80%
  • przebieg: Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do około 65 km/h. Możliwy mały grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami obowiązuje w powiatach: biłgorajski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, opolski, puławski, rycki, świdnicki, tomaszowski, zamojski i Zamość.

Pogoda na dziś dla województwa lubelskiego

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, na południu i zachodzie województwa także burze. Możliwy grad. Suma opadów podczas burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni oraz południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie oraz południu województwa, początkowo miejscami duże, tam zanikające przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.