UWAGA: Fałszywy komornik rozsyła maile z wirusem komputerowym

apple 691323 1280 e1455043620870
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Dostałeś maila od komornika z informacją o wszczęciu egzekucji? Uważaj! Sąd Okręgowy w Lublinie ostrzega przed korespondencją, której nadawcą jest Roman Kaczorowski, rzekomy komornik przy Sądzie Rejonowym w Lublinie.

– Uprzejmie informujemy, że wiadomości e-mail rozsyłane przez „Komornika Sądowego Romana Kaczorowskiego” nie mają żadnego związku z działalnością Sądu Okręgowego w Lublinie ani Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie – informuje Zbigniew Wójcik z Sądku Okręgowego w Lublinie

Kliknięcie w link powoduje instalację złośliwego oprogramowania. Oprogramowanie to, po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

Treść rozsyłanej wiadomości:

„Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Roman Kaczorowski zawiadamia, że 08-02-2016 roku zostanie wykonana egzekucja komornicza w Państwa nieruchomości.
Egzekucja jest prowadzona na podstawie tytułu wykonawczego, który stanowi:
Wyrok Sądu Okręgowego w Szczecinie I Wydział Cywilny z dnia 21-07-2015r., sygn. akt I ACa 324/15 zaopatrzony klauzulą wykonalności z dnia: 15-12-2015r.

Wyrok wraz z uzasadnieniem: pobierz sygn. akt I ACa 324/15
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Lublinie
Roman Kaczorowski”

Pamiętajmy też o tym, że drogą mailową takich zawiadomień otrzymywać nie można. Komornicy zobowiązani są do przesłania zawiadomienia o wszczęciu egzekucji w formie pisemnej i nie jest dopuszczalne kierowanie takich zawiadomień drogą mailową.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.