Uwaga, coraz większa mgła! Trudne warunki na drogach województwa lubelskiego

Trudne warunki na drogach spowodowane gęstą mgłą
Trudne warunki na drogach spowodowane gęstą mgłą | fot. nadesłane

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa lubelskiego przed gęstą mgłą i trudnymi warunkami na drogach. Mgły mogą ograniczać widoczność do 50 metrów.

Nad województwem lubelskim zalegają gęste mgły. Miejscami ograniczają one widoczność nawet do 50 metrów, a to oznacza, że warto zdjąć nogę z gazu i nie przesadzać z prędkością.

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m” – prognozuje Katarzyna Ścisłowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kierowcy, którzy wybierają się w podróż, powinni zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do warunków pogodowych. Niezwykle niebezpieczne w takich warunkach może być wyprzedzanie innych pojazdów oraz szybka jazda, która często przy słabej widoczności kończy się wypadnięciem z drogi.

Synoptycy prognozują, że mgły mogą utrzymywać się do środowego poranka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.