UWAGA! Burza nadciąga nad Lublin. Sprawdź, gdzie aktualnie pada i grzmi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Szykuje się niespokojny dzień w naszym regionie. Nad Lublin od południowego-zachodu nadciąga burza. Kolejne burze mają się pojawić w godzinach popołudniowych.

Z południowego-zachodu nadciąga do nas burza. Według map komórka burzowa jest coraz bliżej Lublina. Przypomnijmy, że synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla całego województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami.

Zdaniem synoptyków, wiatr podczas burz może wiać w porywach z prędkością nawet 90 km/h. Podczas burz spodziewane są również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin nocnych.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

GDZIE JEST BURZA? Gdzie grzmi i pada? Sprawdź mapę burzową onlineWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.