Utrudnienia w związku z biegiem Czwarta Dycha do Maratonu

GAB 4350
Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

Dzisiaj nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się czwarty bieg z cyklu Dycha do Maratonu. W związku z biegami wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu aut i komunikacji miejskiej.

Czwarta Dycha do Maratonu jest ostatnią w cyklu, który ma pomóc biegaczom w odpowiednim przygotowaniu się do 7. edycji Maratonu Lubelskiego. Bieg zaplanowano na niedzielę (7 kwietnia) nad Zalewem Zemborzyckim przy Ośrodku Słoneczny Wrotków. Start biegu zaplanowany jest na godz. 12.00.

Wcześniej w sportowej rywalizacji zmierzą się najmłodsi biegacze w kolejnej edycji biegów „Przez metry po kilometry”. Dzieci i młodzież od rocznika 2004 pobiegną na dystansach od 1000 do 50 metrów. Każdy z uczestników otrzyma numer startowy, chip, cztery agrafki, a na mecie medal ukończenia biegu.

Trasa Czwartej Dychy do Maratonu

Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Trasa biegu będzie poprowadziła drogami asfaltowymi i częściowo ścieżką rowerową. Na trasie (na wysokości 5 km) zostanie zlokalizowany kontrolny punkt pomiaru czasu oraz punkt z wodą. Trasa będzie posiadać atest PZLA.

info grafika ścieżka
Trasa Czwartej Dychy do Maratonu | materiały organizatora

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z biegiem ulicznym „Czwarta Dycha do Maratonu” i związanymi z tym utrudnieniami w ruchu na ul. Krężnickiej na odcinku od ul. Bryńskiego do ul. Cienistej, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w/w dniu wprowadza następujące zmiany w kursowaniu linii nr 8 i 78:

*Linia nr 8 – kurs z przystanku Okopowa 02 o godz. 11:55 zostanie skierowany następującą trasą zmienioną: Okopowa – Lipowa – Narutowicza – Nadbystrzycka – Janowska – Żeglarska – Osmolicka – Dąbrowa

*Linia nr 8 – kurs z przystanku Zemborzyce Górne 04 o godz. 12:38 nie będzie zrealizowany. W zamian za to uruchomiony zostanie dodatkowy kurs omawianej linii z przystanku Dąbrowa 02 o godz. 12:42, który zostanie skierowany następującą trasą: Dąbrowa – Osmolicka – Żeglarska – Janowska – Nadbystrzycka – Narutowicza – Okopowa

*Linia nr 78 – kurs o godz. 12:38 z przystanku Zemborzyce Podleśne 02 – w przypadku wstrzymania ruchu przez służby porządkowe będzie oczekiwać na możliwość przejazdu i po przebiegnięciu uczestników biegu ruszy w dalszą trasę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.