Utrudnienia na al. Solidarności, bo budują ścieżkę rowerową. Objazdy przez zamknięty prawoskręt

autobus mpk lublin 39
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W związku z kolejnym etapem prac budowy ścieżki rowerowej wzdłuż al. Solidarności, pojazdy komunikacji miejskiej przez dwa dni będą kierowane na objazdy. Wszystko przez zamknięty prawoskręt w ul. Prusa.

Nowy chodnik i ścieżka rowerowa

Budowa ścieżki rowerowej to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Całe zadanie zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m, ścieżki rowerowej o długości około 260 oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności – ul. Prusa – ul. 3 Maja.

Termin zakończenia inwestycji upływa z końcem maja. Łączna wartość zadania to blisko 577 tys. zł. Zadanie jest realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku planował przebudować chodnik. Koszt wykonania chodnika w wysokości 90 tys. zł pokrywa PZM.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z budową przejazdu dla rowerzystów przez ul. Prusa i związanym z tym brakiem możliwości skrętu w prawo z al. Solidarności w ul. Prusa w dniach 3 i 4 marca autobusy linii 23 i 29 w kierunkach Kupiecka IKEA/Elizówka-giełda oraz Choiny będą kursować zmienioną trasą:

… – al. Tysiąclecia – Lubartowska – Biernackiego – Północna – …

„Autobusy jadąc trasą zmienioną nie będą zatrzymywać się na przystanku Probostwo 01, objazd nie spowoduje ominięcia żadnego przystanku ujętego w rozkładzie jazdy” – mówi Monika Białach z ZTM Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.