Uszkodzone fontanny na placu Litewskim. Wiemy, ile wyniesie ich naprawa

IMG 20170626 094802 min

W ubiegłym tygodniu firma kamieniarska naprawiła kamienne płyty uszkodzonych fontann linearnych na pl. Litewskim. Jednak na dysze wodotrysków trzeba będzie trochę poczekać.

 

W ubiegły wtorek (27.06) firma kamieniarska wybrana przez miasto przystąpiła do naprawy nawierzchni uszkodzonego placu Litewskiego. Mowa tu o 13 kamiennych płytach chodnikowych, we dwóch fontannach linearnych. Koszt tej przyjemności wyniósł 17 tysięcy złotych.

 

– Uszkodzona wcześniej nawierzchnia jest zabezpieczona, wymienione zostały płyty kamienne w tych miejscach, a także ustawione cztery drewniane donice, które zabezpieczają wjazd w te miejsca od strony deptaka – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

 

Lecz to nie wystarczy, by fontanny ponownie działały. Teraz należy wymienić ich środki, czyli dysze wodotrysków. – Szacowany koszt naprawy dysz fontann linearnych to około 60 tys. zł. Na wymianę i ponowne zamontowanie dysz w nawierzchni Placu Litewskiego musimy poczekać kilka tygodni, ponieważ części wodotrysków nie są dostępne od ręki – wyjaśnia Mazurek-Podleśna.

 

Przypomnijmy, że dotychczasowe naprawy na Placu Litewskim wyniosły 95 tys. złotych. W tą kwotę wchodzi wymiana drewnianych koziołków na placu zabaw, wymiana płyt chodnikowych oraz dysz fontann linearnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.