Uszkodził świąteczną instalację wokół drzewa i odjechał. „Sprawdzamy zapis kamer”

IMG 20190116 104150
Uszkodzona instalacja świąteczna na deptaku | fot. Dominik Wąsik

Strażnicy miejscy ustalają sprawcę porannego zniszczenia świątecznej instalacji na lubelskim deptaku. Do tego celu sprawdzany jest zapis z kamer miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło w środę przed godz. 6 rano na lubelskim deptaku. Nieznany sprawca uszkodził metalową instalację wokół młodego drzewa znajdującego się w pobliżu „okna czasu” na Placu Litewskim i odjechał z miejsca zdarzenia.

„Instalacja została uszkodzona przed godz. 6 rano przez samochód dostawczy. Zabezpieczyliśmy to miejsce i analizujemy zapis z kamer miejskiego monitoringu. Próbujemy ustalić szczegóły dotyczące tego samochodu, żeby ustalić jego właściciela” – mówi Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Oprócz samej metalowej instalacji uszkodzeniu uległo młode drzewo, które zostało przechylone. – „Planowany jest demontaż elementów świetlnych iluminacji ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Na wiosnę będzie możliwa szczegółowa ocena drzewa, czy konieczna będzie jego wymiana” – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.