USA czeka na uczniów z Lublina. Wygrali, ale nie mają pieniędzy. Trwa zbiórka

Drużyna Odyseja Gdańsk
Uczniowie z Lublina walczą o wyjazd do USA na finały światowe Odysei Umysłu | fot. nadesłane

Są młodzi, bardzo kreatywni i zdolni. Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Skrzydła dostali się do międzynarodowego finału konkursu „Odyseja Umysłu”. Ich sukces może zmienić się w gorzkie rozczarowanie, jeśli nie zbiorą 70 tys. zł na wyjazd.

„Odyseja Umysłu” to międzynarodowy konkurs, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Podczas krajowych eliminacji siedmioosobowe drużyny muszą przedstawić rozwiązanie postawionego przed nimi problemu humanistycznego lub technicznego, za pomocą przygotowanej przez siebie inscenizacji. Dzieci i młodzież samodzielnie piszą scenariusze, przygotowują kostiumy i scenografię, komponują muzykę lub projektują nowatorskie urządzenia techniczne.

Balsa z polotem

Siedmioosobowa grupa siódmo- i ósmoklasistów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Skrzydła z Lublina w lutym przeszła eliminacje w Warszawie. Pod koniec marca podczas ogólnopolskiego finału w Gdynii uczniowie zajęli pierwsze miejsce w swojej kategorii. Pracowali nad zadaniem 'Balsa z polotem’, które polegało na zbudowaniu konstrukcji z drewna balsa, która ma utrzymać jak największy ciężar. Ich konstrukcja wytrzymała 225 kg.

20190410 105844

Dzięki temu wywalczyli możliwość wyjazdu na światowy finał w Stanach Zjednoczonych, który odbędzie się w dniach 21-26 maja. Swoją obecność potwierdzili, ale uczniowie nie wiedzą jeszcze, czy pojadą za ocean. Na bilety lotnicze, wizy, opłaty związane z rejestracją oraz noclegi i wyżywienie w kampusie Michigan State University, potrzebują łącznie 70 tys. zł.

Do Michigan przyjedzie kilka tysięcy uczestników z całego świata! Bardzo chcemy wziąć udział w tym niezwykłym festiwalu kreatywności. To oznacza jednak poniesienie potężnych kosztów, w tym m.in. opłat za uczestnictwo w turnieju, bilety lotnicze, wizy, noclegi, ubezpieczenie, transport na miejscu. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tego krótkiego filmu, zdecydujecie się wesprzeć naszą drużynę marzącą o wyjeździe do Michigan” – mówią uczniowie.

Część tej kwoty – 20 tys. zł – udało się pokryć z pieniędzy rodziców i sponsorów. Jednak do pełnej sumy brakuje jeszcze sporo, więc postanowiono wystartować z internetową zbiórką. Udało się już zebrać ponad 17 tys. zł z brakującej kwoty 50 tys. zł. Czasu nie zostało za wiele, ponieważ zbiórka kończy się za 4 dni!

Pomóc zdolnym uczniom w wyjeździe może każdy. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na portalu zrzutka.pl.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.