Ursus wygrał przetarg na 96,5 mln zł. Dostarczy elektryczne autobusy dla Zielonej Góry

2017 10 10 da793 DSC05880

Spółka Ursus Bus wygrała przetarg na dostawę elektrycznych autobusów dla Zielonej Góry. Kontrakt warty 96,5 mln zł jest największym przetargiem na autobusy elektryczne w Europie.

 

We wtorek spółka Ursus Bus poinformowała o wygranej w przetargu na dostarczenie 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów dla miasta Zielona Góra. Kontrakt opiewa na kwotę 96,5 mln zł i jest największym przetargiem na dostawę elektrycznych autobusów w Europie.

 

Model Ursus City Smile, który zostanie dostarczony do Zielonej Góry to nowoczesny, 12-metrowy autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. W odróżnieniu od pojazdów spalinowych czy hybrydowych, które także wyposażone są w mały silnik diesla – elektrobus Ursusa jest całkowicie zeroemisyjny. Oznacza to, że nie emituje żadnych spalin do atmosfery, dzięki czemu pozytywnie wpływa na środowisko.

 

Dodatkowo podczas ruszania z przystanku wytwarza czterokrotnie mniej hałasu niż autobusy z napędem diesla i hybrydowym. A to kolejny, ważny czynnik, który pozytywnie wpłynie na cały miejski ekosystem Zielonej Góry – czytamy w komunikacie.

 

To ważny kontrakt dla spółki. Notowania na GPW poskoczyły o 18 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.