Uroczyste Obchody Święta Policji w Lublinie

police004 kopiowanie e1406041029919

Już po raz 95 policjanci w rocznicę powstania polskiej Policji Państwowej obchodzą swoje święto. Z tej okazji w Lublinie odbyły się oficjalne uroczystości, a także festyn. Uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, czy uzbrojeniem sekcji antyterrorystycznej. 

Główne obchody rozpoczęły się mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Uroczystości główne odbyły się na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne, funkcjonariusze zostali także odznaczeni medalami za długoletnią służbę.

Na błoniach pod Zamkiem zorganizowano festyn, gdzie trwała wystawa sprzętu i wyposażenia policyjnego oraz akademia karate.

Urząd Miasta Lublin reprezentował Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta.

(© materiały UM Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.