Uratowali rannego bociana. Kiedy przeskoczył za ogrodzenie sąsiadka uderzyła go kijem, a sąsiad dobił

70-letnia kobieta uderzyła bociana drewnianym kijem. Sąsiad kobiety widząc ranne zwierzę postanowił je dobić a następnie zakopać.

 

W poniedziałek do komendy w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zabiciu młodego bociana, który został ranny, gdy wypadł z gniazda położonego na jednej z posesji w gminie Potok Górny.

 

Policjanci, którzy udali się na miejsce wstępnie ustalili, że młody bocian wypadł z gniazda prawdopodobnie dwa dni wcześniej. Mieszkańcy domu przy którym ptaki miały gniazdo zaopiekowali się rannym zwierzęciem.

 

W poniedziałek bocian przeskoczył ogrodzenie posesji na której przebywał. Tam 70-letnia sąsiadka widząc bociana na swoim podwórzu próbowała odgonić ptaka i uderzyła go drewnianym kijem. 36-letni sąsiad kobiety widząc ranne zwierzę postanowił je dobić a następnie zakopać.

 

W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. Sprawcom grozić może nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.