Ulica w centrum Lublina przeszła remont prawie dwa lata temu, pojawiło się na niej wgłębienie

Wgłębienie w jezdnia na Krakowskim Przedmieściu
Wgłębienie w jezdnia na Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Podjęliśmy interwencję w związku z powstałym wgłębieniem w jezdni ul. Krakowskiego Przedmieścia, która to przeszła remont prawie dwa lata temu. Miasto potwierdza wystąpienie wgłębienia i zleca usunięcie zapadliska miejskiej spółce.

W ubiegłym roku nie widziano problemu

Chodzi o niewielki fragment jezdni ul. Krakowskie Przedmieście, na wysokości numeru 60. Przypomnijmy, że ulica przeszła remont wymiany nawierzchni jezdni w sierpniu 2021 r. Za realizację prac odpowiadało Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina, a koszt prac wyniósł 1,14 mln złotych.

Pierwszą interwencję dotyczącą powstałego wgłębienie w jezdni podjęliśmy w czerwcu 2022 r. Wtedy miejscy urzędnicy nie stwierdzili żadnego zapadnięcia. Przez ten czas wgłębienie znacznie się powiększyło, co skłoniło nas do ponownego zapytania, czy tym razem zostaną podjęte prace naprawcze.

Po sprawdzeniu stanu nawierzchni w terenie stwierdzono wgłębienie na odcinku ul. Krakowskie Przedmieście pomiędzy dwoma studzienkami kanalizacyjnymi. Zgłoszenie w tej sprawie przekażemy do MPWiK – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dlaczego ratusz zleca wykonanie prac naprawczych miejskiej spółce, a nie firmie odpowiedzialnej za remont jezdni, która na wykonane prace udzieliła gwarancji?

Przyczyną wgłębienia nie jest niewłaściwe wykonanie nawierzchni jezdni, stąd nie ma możliwości realizacji tych prac przez wykonawcę zadania drogowego w ramach gwarancji – stwierdza Justyna Góźdź.

Miejsce wgłębienia zostanie zweryfikowane przez MPWiK, a dopiero później zostaną podjęte decyzje o ewentualnych robotach z branży drogowej.

Zapadnięta jezdnia na ul. Krakowskie Przedmieście
Zapadnięta jezdnia na ul. Krakowskie Przedmieście | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.