Ulica Świętochowskiego jeszcze w tym roku z nową nawierzchnią

Remont nawierzchni ul. Świętochowskiego w Lublinie
Remont nawierzchni ul. Świętochowskiego w Lublinie | fot. Mapy Google

Miasto ogłosiło przetarg na remont ul. Świętochowskiego. Ulica zyska nową nawierzchnię i pobocza. Z odnowionej jezdni mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku.

Remont ulicy Świętochowskiego

Prace obejmą remont ul. Świętochowskiego, na odcinku od ul. Powojowej do ul. Makowej. W ramach zmówienia nastąpi wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, poprzez ułożenie bitumicznej warstwy ścieralnej wraz z warstwą wyrównawczą.

Nowy asfalt pojawi się na fragmencie o długości około 550 m i szerokości 3 m. Wzdłuż nowej jezdni, po obu stronach, powstaną pobocza z kruszywa łamanego o powierzchni około 550 m2. Bez zmian pozostaną istniejące sieci podziemne.

Otwarcie ofert zaplanowano na 5 maja. Wykonawca będzie miał 50 dni na realizację zadania. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy. Zadanie jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu „D-82. Położenie nawierzchni asfaltowej na ul. Świętochowskiego”, w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano 536 głosów, a jego koszt to 250 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.