Ulica gen. Ducha. Czas na estakady, kładkę i układanie nawierzchni

fot. UM Lublin

Ulica gen. Ducha tuż tuż. W gruncie znajduje się blisko 6 tysięcy betonowych pali wzmacniających podłożę. Teraz czas na estakady, kładkę i układanie nawierzchni na ul. gen Ducha.

Od strony ul. Kosmowskiej widać już zbrojenie podpór przyszłej kładki dla pieszych. Prace te realizowane są zarówno po stronie Czechówki jaki i między al. Solidarności a ul. Północną. Kładką tą piesi przejdą nad al. Solidarności z rejonu ul. Puławskiej wprost na przejście dla pieszych przez ul. Północną w rejonie skrzyżowania  z ul. Kosmowskiej.

Dalej pojawiły się ogromne podpory estakad i ciągnące się od nich, w ciągu trasy, mury oporowe. Przestrzeń między murami będzie systematycznie wypełniana nasypami i w ten sposób powstaną najazdy na wiadukty. Kwestią dni jest kiedy pojawią się szalunki, które będą oznaczały, że wykonawca przystąpił do budowy ustroju nośnego obiektów, a więc i płyty, po której pojazdy będą przejeżdżały nad rondem.

ulica generała ducha solidarności lublin

Tuż obok znajdują się cztery filary estakad. Po nich można zorientować się, gdzie będzie znajdowało się przyszłe skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen Ducha. Konstrukcje te znajdują się w środku wyspy centralnej przyszłego ronda.

gen. ducha lublin solidarności

Skarpa górek Czechowskich została obłożna murem oporowym. Od frontu będzie obłożony maskownicami, a jego wygląd nie będzie się w niczym różnił od muru znanego kierowcom przejeżdżających pod wiaduktem w ciągu al. Warszawskiej. To wzdłuż niego będzie biegła „nowa” ul. Północna, której skrzyżowanie z ul. gen Ducha już doskonale widać.

ulica gen. ducha górki czechowskie lublin

Mnóstwo zmian jest także między al. Solidarności a skrzyżowaniem ul. Poligonowej z ul. Willową. Ulica gen Ducha w niczym nie przypomina tej z początku roku. Nie chodzi tu jednak o to, że jej nawierzchnia została usunięta, by wykonawca mógł przebudować sieci podziemne.

Dziś już widać przebieg nowej ulicy. Zarówno jezdnia wschodnia jak i zachodnia są ułożone w krawężnikach i podbudowie mineralnej. Na początku sierpnia na obu będą już położone pierwsze warstwy konstrukcyjne z asfaltu. A na koniec roku będzie już ona całkowicie gotowa razem z drogą serwisową, która będzie biegła po starym śladzie ulicy, czyli bliżej zabudowań jednorodzinnych.

2016-07-21_13.36.47,klOWfqWibGpC785HlXs

Koniec roku przyniesie więcej zmian. Plan wykonawcy, czyli spółki Skanska, zakłada, że ul. Północna, ul. gen Ducha wraz z drogą serwisową, północna jezdnia al. Solidarności będą już gotowe w docelowym kształcie. Będziemy też mieli gotowe konstrukcje obu estakad. Nowy rok będzie zatem obfitował w roboty budowlane po drugiej stronie trasy, po stronie al. Sikorskiego.

fotografia & materiały autorstwa UM Lublin (lublin.eu)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.