Ulica Cynamonowa oddana do użytku

Zakończyła się budowa ul. Cynamonowej. Nowa droga stanowi dogodny dojazd do szybko rozwijających się osiedli dzielnicy Ponikwoda. Dla mieszkańców została oddana droga o długości 161,5m.

– Dotrzymaliśmy słowa. Ta może nieduża inwestycja rozwiązuje ogromne problemy komunikacyjne mieszkańców powstających tu nowych osiedli. Problemy, które zostały wywołane przez brak realizacji zadań, do których zobowiązani byli deweloperzy. Dalej będziemy rozbudowywać układ drogowy dla nowych osiedli. Już przyszłym roku rozpoczniemy budowę Strzembosza, Cyprysowej, Jagodowej, Czumy, Strzeszkowskiego. Będą one stanowiły bezkolizyjne połączenie komunikacyjne między ul. Dożynkową a ul. Węglarza, a także wygodny dojazd do zabudowań – powiedział Prezydent Krzysztof Żuk.

Budowa ul. Cynamonowej trwała 87 dni i kosztowała 1,1 mln zł. Droga ma długość 161,52 mb. To ważna inwestycja dla mieszkańców szybko rozwijających się osiedli na Rudniku. Zyskają oni nową, jednojezdniową, dwupasmową ulicę, która będzie alternatywą dla kierowców korzystających obecnie z wyjazdu z ul. Dożynkowej do Al. Spółdzielczości Pracy. W ramach zadania powstała także zatoka autobusowa i nowe chodniki.

Zakres prac dotyczył odcinka od ul. Tomasza Strzembosza do ul. Dożynkowej. Zadanie zawierało w zakresie także budowę wysp, azyli dla pieszych, chodników i zjazdów, nawierzchni przystanku i zatoki autobusowej, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, przebudowę sieci sanitarnej, urządzeń elektroenergetycznych i sieci telekomunikacyjnych.

fot. z profilu Krzysztof Żuk

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.